понеділок, 14 грудня 2015 р.

Кабінет інформатики та інформаційних технологій


   Кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій призначений для формування інформаційно-освітнього і культурного середовища, яке створюється з використанням апаратно-програмних засобів інформаційно-комунікаційних технологій та інших сучасних засобів навчання.
   Основною метою створення КІІКТ є забезпечення належних умов для проведення навчально-виховного процесу та розв’язання загальноосвітнім навчальним закладом завдань, визначених цілями та змістом освіти у відповідності дро Державного стандарту базової і повної середньої освіти.
   Завданнями створення кабінету є забезпечення технічних і методичних передумов для формування інформаційної культури учнів, навчальної діяльності учнів засобами новітніх технологій, наступності між ступенями освіти, єдності між теоретичними і практичними складовими змісту освіти, профільного навчання у старшій школі.

четвер, 10 грудня 2015 р.

Супутник класного керівника

Найважливіший період становлення особистості майбутнього громадянина припадає на його шкільні роки. Тому виняткову роль у формуванні підростаючої людини відіграє шкільний колектив. Саме шкільний колектив і стає тим основним соціальним середовищем, у якому виховуються особистісні якості кожної окремої дитини. Різноманітні стосунки у шкільному колективі завдяки спільній діяльності його членів забезпечують всебічний розвиток особистості, належним чином готують учнів до майбутньої плідної праці, активної участі в суспільному житті країни, захисту Батьківщини.
Класний керівник залучає школярів до різноманітних видів діяльності. Поряд із навчанням — це і суспільно корисні справи, і обговорення книг, і спортивні змагання тощо. Проте, для того щоб вони стали не просто заходами, але й сходами у духовному та пізнавальному розвитку учнів, важливо правильно з педагогічної точки зору керувати взаєминами старшокласників, створювати умови для взаємозбагачуючого спілкування, розвитку та зміцнення кращих рис характеру, почуття колективізму.
Рибальченко І. М. Супутник класного керівника. 10–11 класи.

середа, 9 грудня 2015 р.

Метод проектів на уроках фізики

Пропонований посібник присвячений проблемі розвитку в учня якості дослідника в системі впровадження нових шкільних технологій, орієнтованих на метод проектів в контексті сучасної освіти. Актуальність дослідження методу проектів не викликає сумніву. Автори посібника поставили перед собою завдання дослідити та узагальнити набутий передовий педагогічний досвід з даної проблеми.

вівторок, 8 грудня 2015 р.

Метод проектів у сучасних освітніх технологіях

Одним зі способів залучення учнів до активної підготовки до уроку є метод проектів. Його акту- альність у наші дні зумовлена насамперед необхід- ністю розуміти зміст і призначення своєї роботи, самостійно ставити професійні цілі й задачі, про- думувати засоби їх здійснення і багато чого ін- шого, що належить до змісту проекту. Сьогод- ні метод проектів дедалі частіше розглядають як систему навчання, за якої учні набувають знань і умінь у процесі планування і виконання поступо- во ускладнених практичних завдань — проектів.

Детальніше

Проектні технології на уроках інформатики

Використання комп’ютерно-орієнтованих технологій загалом, як і застосування у шкільній практиці різних ігрових методів та проектно- ігрових технологій зокрема, дає можливість для кращого, ефективнішого, якіснішого, успішнішого, цікавішого навчання, допомагає спрямувати учня вчитися задля себе, здобувати знання та навички, підвищувати рівень компетентності для своєї конкурентноспроможності, високої кваліфікації. Водночас, проблемним залишається питання правильної організації процесу навчання з використанням нових технологій: як, не залишивши поза увагою особистісний розвиток учня та виконання навчальних програм і планів, забезпечити високу ефективність здобування та засвоєння нових знань, умінь і навичок.

понеділок, 7 грудня 2015 р.

Портфоліо як індивідуальна траєкторія підвищення кваліфікації педагога

Модернізація освіти змушує по-новому поглянути не тільки на форми оцінювання досягнень учнів, а й шукати ефективні форми оцінювання педагогічної і науково-методичної діяльності вчителя. Однією з таких форм може стати Портфоліо вчителя, популярне в різних системах освіти.

Використання програми NetOp School

Концепція і технологія інтерактивного навчання засновані на явищі інтеракції. У процесі навчання відбувається міжособистісне пізнавальне спілкування і взаємодія всіх його суб'єктів. Комп'ютерні засоби та програми навчання тому називають інтерактивними, що вони володіють здатністю «відгукуватися» на дії учня і вчителя, «вступати» з ними в діалог, що і складає головну особливість методик комп'ютерного навчання.
Такою програмою є програма NetOp School в комплексі з програмою Deep Freeze, яка пробачає будь-які огріхи в роботі учня за комп’ютером, дає можливість учителеві реалізувати на уроці різні моделі уроку, різко зменшує або ліквідує небезпеку зараження шкідливими комп'ютерними кодами операційної системи комп’ютерів класу інформатики і навмисних дій по внесенню змін в операційну систему.

неділя, 6 грудня 2015 р.

Використання сучасних технологій в практиці роботи вчителя фізики

Сучасні вимоги суспільства до освіти примушують фахівців у багатьох країнах світу переглянути якість і рівень шкільної освіти, що зумовило необхідність її реформування. Змінюються цілі та завдання, що постали перед сучасною освітою в інформаційному суспільстві, поступово на зміну традиційній системі навчання приходить особистісно-орієнтована, традиційні методи змінюються інноваційними, що передбачають зміщення акцентів у навчальній діяльності, її спрямування на інтелектуальний розвиток учнів за рахунок зменшення долі репродуктивної діяльності. Навчальний процес сьогодні повинен бути орієнтований на особистість учня і враховувати його індивідуальні особливості та здібності. У зв’язку з цим зрозуміло, що в основній школі назріла гостра необхідність в адаптації вчителів до нових умов роботи, ролей і мети, що швидко змінюються. Адже на уроці в комп’ютерному класі вчитель виступає вже не в ролі розповідача, а стає для своїх учнів швидше помічником й інструктором, «… менеджерами з навчання, а учні – їх клієнтами, як сьогодні ми є клієнтами юристів або професійних консультантів» (Дейвід Керр)

Детальніше

Використання мультимедійних технологій на уроках фізики

Фізика є одним з тих навчальних предметів, що дає багатий матеріал для відпрацювання найрізноманітніших методів і прийомів роботи з інформацією. Викладання фізики пов’язане з використанням великого обсягу різноманітної інформації, що робить застосування комп’ютерної техніки особливо ефективним, оскільки дозволяє дуже швидко опрацювати цю інформацію і представити її у вигляді таблиць, схем, діаграм, визначити залежність між різними об’єктами і явищами, будовою та функціями.